23 maja – niedziela Zesłania Ducha Świętego

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Robertowi Zapertemu, Przemysławowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, oraz Panu Pawłowi Biernackiemu za pielęgnację tuj wokół kościoła Bóg zapłać!
  • Danucie i Tadeuszowi Przysowa z Dłużki za ofiarowanie dla naszej parafii kwiatów, które pięknie ozdabiają teren przy kościele. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • rodzicom dzieci, które w ubiegłą niedzielę przezywały I rocznicę Komunii Świętej za ofiarę dla parafii 2380 zł na budowę naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Majówki

Trwa maj, w którym podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe podobnie jak w latach ubiegłych są bezpośrednio po Mszy świętej czyli około godz. 18:00.

Święcenie pojazdów

Przed rozpoczęciem wyjazdów wakacyjnych w przyszłą niedzielę 30 maja będziemy modlić się w intencji kierowców i po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy.

Spotkanie organizacyjne

W sobotę 29 maja po nabożeństwie majowym spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

Boże Ciało

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku, ze względu na trwający jeszcze stan epidemiczny i bezpieczeństwo uczestników nabożeństw, oraz wskazania Biskupa Ordynariusza procesja z Najświętszym Sakramentem odbędzie się wokół kościoła. Pierwszy ołtarz będzie przy figurze Matki Bożej na polowym ołtarzu, gdzie rozpoczęliśmy pierwsze Msze święte, drugi ołtarz przy wejściu do kancelarii, trzeci w narożniku kościoła przy lesie, czwarty ołtarz przy figurze św. Jana Pawła II. Bardzo serdecznie proszę sołtysów i wszystkich chętnych do pomocy w zorganizowaniu symbolicznych ołtarzy na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa.

Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę – św. Filipa Nereusza, tego dnia jest również Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę – św. Urszuli Ledóchowskiej. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Obserwacje astronomiczne

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Mińsku Mazowieckim zaprasza na obserwacje astronomiczne gwiazd z okazji 600-lecia Mińska Mazowieckiego. W najbliższy piątek i sobotę od godz. 21:00 na terenie szkoły przy ul. Małopolskiej 11. Więcej informacji na plakacie w tablicy ogłoszeń.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Cezary Adam RUDZKI – kawaler z parafii Św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim
i Julia ŁADNO – panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.