23 lutego – VII niedziela zwykła

Wielki Post – Środa Popielcowa

W tym tygodniu, 26 lutego jest Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia zachowujemy post ścisły – tzn. ograniczamy liczbę spożywanych posiłków do trzech w tym jeden tylko może być do syta oraz nie spożywamy pokarmów mięsnych. Ofiarujmy ten post w intencji o pokój oraz o zaprzestanie prześladowań chrześcijan. Od Środy Popielcowej modlimy się przez tydzień o trzeźwość narodu. Przy wyjściu z kościoła będzie wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas Wielkiego Postu. Wielki Post jest czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy postanowień i wyrzeczeń w celu umacniania wolnej woli. W tym okresie będziemy rozważać Mękę Pańską podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18:00, czyli po Mszy świętej. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będą otrzymywały obrazki do wklejania.
Msze święte w Środę Popielcową o godz. 7:00 i 17:30

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska mazowieckiego,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Robertowi Zapertemu za pomoc przy parafii. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

W tym tygodniu w liturgii: w przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

1% podatku

Zachęcam do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej: KRS 0000223182 z dopiskiem Caritas Wólka Mińska, wówczas część pozyskanej kwoty otrzyma nasza parafia. Więcej informacji na plakacie w tablicy ogłoszeń.