23 grudnia – IV niedziela Adwentu

Pasterka i święta

Tradycyjnie Pasterka w wigilię Bożego Narodzenia (24 XII) o godz. 22:00. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 25 i 26 grudnia Msze święte odprawiane będą o godz. 9:00, 10:30 i 12:00, wieczorem nie będzie Mszy świętej.

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • Paniom: Janeczce Piekarskiej, Danucie Klimek, Teresce Rogali oraz Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Grzegorzowi Kowalczykowi, Wojciechowi Kulmie, Robertowi Zapertemu, Robertowi Kalinowskiemu, Janowi Bieńkowskiemu, Jerzemu Tarczyńskiemu, Jakubowi Tarczyńskiemu, Michałowi Kulmie, Dawidowi Radłowskiemu za pomoc w przygotowaniu dekoracji bożonarodzeniowej. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • dziękuję bardzo serdecznie Marcie Michalskiej, Dawidowi Płudowskiemu i Jakubowi Barańskiemu za przygotowanie wspaniałego czuwania adwentowego przed Najświętszym Sakramentem w minioną niedzielę.
  • dziękuję bardzo: Ewie i Januszowi Iwanowskim, Januszowi Piechoskiemu, za ofiarowanie choinek do naszego kościoła.
  • dziękuję bardzo serdecznie wszystkim osobom, które przekazały artykuły spożywcze i środki czystości, w ramach Szlachetnej Paczki. Zebrane dary zostały przekazane rodzinom potrzebującym w naszej parafii. Ofiarodawcom składam bardzo serdeczne podziękowania – Bóg zapłać za okazane serce.

Roraty

Jutro ostatnie Roraty. Tradycyjnie harcerze z XXI Drużyny ZHP z Hufca w Mińsku Mazowieckim przekażą naszej parafii światełko Betlejemskie.

Świece Caritas

Są do nabycia małe świece wigilijne Caritas w cenie 5 zł, oraz kalendarze Caritas w cenie 10 zł, można nabyć ozdoby świąteczne. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczamy na budowę naszego kościoła.

Zgodnie z tradycją, w drugi dzień świąt we wspomnienie pierwszego męczennika – św. Szczepana. Po Mszach będzie poświęcenie owsa, w czwartek wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty błogosławieństwo wina, w piątek – święto św. Młodzianków Męczenników, w przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 15:00 zapraszam członków Kół Różańcowych, lektorów, ministrantów, bielanki, sypaczki, scholanki do kościoła na wspólny opłatek. W przyszły poniedziałek ostatni dzień roku kalendarzowego – o godz. 15:00 nabożeństwo dziękczynne przed Najświętszym Sakramentem. Około godz. 15:30 Msza święta dziękczynna na zakończenie roku. Można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo we Mszy świętej i odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy.

Wizyta duszpasterska

Po świętach, 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Ofiary, które będą składane podczas kolędy przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie naszego kościoła.

Porządek kolędy:

czwartek 27 grudnia od godz. 9:00 Dłużka od nr 1 do nr 25
piątek 28 grudnia od godz. 9:00 Dłużka od końca (Brzóze) do nr 25
sobotę 29 grudnia od godz. 9:00 Karolina ul. Główna do nr 138 do nr 69 i 84 po obydwu stronach
w przyszły poniedziałek 31 grudnia od godz. 9:00 Borek Miński

Bardzo serdecznie proszę, aby po Mszy świętej zgłosiły się osoby, które przyjadą po księdza na plebanię pół godziny przed rozpoczęciem kolędy.

Zmiany

Do czasu zakończenia kolędy, Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 7:00, kancelaria parafialna będzie czynna po Mszach porannych.