22 sierpnia – XXI niedziela zwykła

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Ewelinie Budzyńskiej i Przemysławowi Świętochowskiemu oraz Anicie Filipiak i Sylwestrowi Sochaczewskiemu, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Sierpień

Sierpień, w naszej Ojczyźnie naznaczony jest przelewaną krwią o wolność, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za nas. Sierpień to także czas troski o życie w trzeźwości, wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości.

Dożynki

Wszyscy jesteśmy zobowiązani do dziękczynnej modlitwy za dar, jakim jest chleb powszedni. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy parafialne Dożynki – składaliśmy dziękczynienie Bogu i podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę. Dziękuję mieszkańcom: Dłużki, Karoliny, Karoliny Zdrój, Wólki Mińskiej i Mińska Mazowieckiego za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych i chleby dożynkowe – ten stary i wymowny zwyczaj dziękczynienia Bogu za plony jest czytelnym przykładem dla przyszłych pokoleń.

Praktyki

Władze seminaryjne skierowały do naszej parafii na miesięczną praktykę alumna Michała Kaczmarczyka, który po wakacjach będzie kontynuował formację seminaryjną na piątym roku Seminarium.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, (odpust u naszych najbliższych sąsiadów w Królewcu), w piątek – św. Moniki, w sobotę – św. Augustyna Bp i Dr kościoła.

Wakacje

Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.