22 NIEDZIELA ZWYKŁA 3 WRZEŚNIA 2023

Koniec wakacji

Ostania niedziela wakacji przynagla nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

Dziękuję

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny.
  • p. Michałowi Kowalczykowi za odnowienie drzwi naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny

Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Poświęcenie tornistrów

W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów uczniom rozpoczynającym naukę w szkole, oraz modlitwa w intencji nauczycieli i uczniów.

I niedziela miesiąca

Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Nowy rok szkolny

4 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.

Sakrament bierzmowania

6Jutro bezpośrednio po Mszy św. wieczornej spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Tu chcę zaznaczyć, że ks. biskup Jacek zmienił datę udzielenia tego sakramentu. Bierzmowanie odbędzie się nie 12 września a 22 września o godz. 17:30.

Wspomnienie bł. I. Kłopotowskiego

W tym tygodniu w czwartek będziemy obchodzili wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego. Po Mszy św. modlitwa przez wstawiennictwo bł. Ignacego i błogosławieństwo jego relikwiami.

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W piątek będziemy przeżywali święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie po Mszy świętej błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Tego dnia przypada uroczystość odpustowa w naszej macierzystej parafii.

I Komunia Św. – spotkanie organizacyjne

Zapraszam wszystkich Rodziców wraz z dziećmi klas III, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej na spotkanie organizacyjne w przyszłą Niedzielę (10 września). Msza Święta o godz. 12:15.

Ofiary na Seminarium Duchowne

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne.