22 NIEDZIELA ZWYKŁA 28 SIERPNIA 2022

• składam serdeczne podziękowania drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę, za obecność na Mszy św.
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • panu Marianowi KLIMKOWI, Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • wszystkim Parafianom i gościom za wspólne przeżywanie naszych parafialnych dożynek w minioną niedzielę.

Koniec wakacji

Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

1 września

W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
Tego dnia przypada także kolejna (83) rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek godz. 17:30 Msza Święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam wszystkich do udziału i ofiarowania Komunii Świętej za zmarłych. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

Modlitwa za uczniów i nauczycieli

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów uczniom rozpoczynającym naukę w szkole, oraz modlitwa w intencji nauczycieli i uczniów. Przypominam dzieciom i młodzieży, aby przez spowiedź z Bożym błogosławieństwem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.
Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Wolne intencje mszalne

W tym tygodniu jest jeszcze kilka wolnych intencji. Zachęcam do zamawiania również intencji dziękczynnych pamiętając, że kto dziękuje więcej otrzymuje.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów.

Zapowiedzi przedślubne

Tomasz GROMULSKI – wdowiec z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku i Maria – Barbara ŁUKASZEWSKI – wdowa z parafii tutejszej – zapowiedź II

Odeszła od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Czesławę CZAPLIŃSKĄ, l. 93 z Karoliny. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.