22 maja – VI niedziela Wielkanocy

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Paniom: Krystynie Królak, Klarze Kiesner, Barbarze Bieńkowskiej, Janinie Piekarskiej, Panu Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • Danucie i Tadeuszowi Przysowa z Dłużki za ofiarowanie dla naszej parafii kwiatów, które pięknie ozdabiają teren przy kościele. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • rodzicom dzieci, które w ubiegłą niedzielę przeżywały I rocznicę Komunii Świętej za ofiarę dla parafii 2850 zł na budowę naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Elwirze Urban i Tomaszowi Jarzębskiemu, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Majówki

Trwa maj, w którym podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe podobnie jak w latach ubiegłych są bezpośrednio po Mszy Świętej czyli około godz. 18:00.

Święcenie pojazdów

Przed rozpoczęciem wyjazdów wakacyjnych w przyszłą niedzielę 29 maja będziemy modlić się w intencji kierowców i po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu drugiej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych, w czwartek – św. Filipa Nereusza, tego dnia jest również Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, w sobotę – błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, po Mszy świętej modlitwa przez Jego wstawiennictwo i błogosławieństwo relikwiami. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mateusz WILK – kawaler z parafii tutejszej
i Adrianna OSIAK – panna z parafii św. Trójcy w Latowiczu – zapowiedź pierwsza

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.