21 NIEDZIELA ZWYKŁA 27 SIERPNIA 2023

Dożynki

Dzisiaj nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy Świętej tradycyjne podzielimy się chlebem dożynkowym. Wszystkich serdecznie zapraszam. Pragnę też wyrazić podziękowanie wszystkim, którzy pomogli zorganizować tę uroczystość.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje
  •  Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.

Św. Jana Chrzciciela

Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela wspominamy w liturgii we wtorek, 29 sierpnia.

Rocznica wybuchu II wojny światowej

Pierwszego września przypada kolejna (84) rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

I piątek i sobota miesiąca

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek godz. 17:30 Msza Święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam wszystkich do udziału i ofiarowania Komunii Świętej za zmarłych. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

Koniec wakacji

Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

Modlitwa w intencji nauczycieli i uczniów

W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów uczniom rozpoczynającym naukę w szkole, oraz modlitwa w intencji nauczycieli i uczniów. Przypominam dzieciom i młodzieży, aby przez spowiedź z Bożym błogosławieństwem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.
Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. A udającym się na urlopy w ten ostatni tydzień wakacji wszelkich potrzebnych łask.