21 NIEDZIELA ZWYKŁA 21 SIERPNIA 2022

• Składam serdeczne podziękowania drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę, za obecność na Mszy św.
  • mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej.
  • Panu Marianowi KLIMKOWI, Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • Nowożeńcom, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Dożynki

Dzisiaj nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej tradycyjne podzielimy się chlebem dożynkowym.

Najświętszej Maryi Panny Królowej

Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).

Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu

We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

Świętego Bartłomieja, Apostoła

W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (odpust u naszych najbliższych sąsiadów w Królewcu). Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Tego dnia Msza św. (z racji na odpust w Królewcu) odbędzie się o godz. 17:00.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. A udającym się na urlopy wszelkich potrzebnych łask.

Zapowiedzi przedślubne

Tomasz GROMULSKI – wdowiec z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku i Maria – Barbara ŁUKASZEWSKI – wdowa z parafii tutejszej – zapowiedź I