21 listopada – niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Robertowi Zapertemu, za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!

Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny. W naszej wspólnocie parafialnej jest to 13 rocznica ustanowienia parafii. Podczas Mszy świętej o godz. 11:00 Kanclerz Kurii Warszawsko-Praskiej Ks. Prałat Dariusz Szczepaniuk powierzy wszystkich, którzy modlitwą, pracą i ofiarami przyczyniają się do budowy naszego kościoła. Zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego i bł. Elżbiety Róży Czackiej. Zostanie poświęcona figura św. Michała Archanioła z Gargano, która jest umieszczona w gablocie w południowej nawie kościoła. Od dziś po każdej Mszy Świętej będziemy prosić o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła. Dziękuję pewnej rodzinie z naszej parafii za ufundowanie relikwiarza, w którym są relikwie bł. Kard. Wyszyńskiego oraz pewnej rodzinie spoza naszej parafii za ufundowanie relikwiarza, w którym są relikwie bł. Elżbiety Róży Czackiej. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Adwent

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, jest on początkiem nowego Roku Kościelnego. Adwent to czas, który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas adwentu. Nasze parafialne rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w przyszłą Niedzielę (od 28 do 30 listopada) poprowadzi je Ks. Dr Maciej Miętek Wicekanclerz Kurii Warszawsko-Praskiej. Szczegółowy program rekolekcji jest w tablicy ogłoszeń parafialnych i na stronie internetowej.

Opłatki

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 9:00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, będą do nabycia po Mszach świętych już w czasie rekolekcji, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie kościoła.

Świece Caritas

Wigilijne świece Caritas będą do nabycia: małe w cenie 8 zł, duże w cenie 20 zł, jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to pozostanie ona w parafii. Bóg zapłać!

Rezerwacja terminów Mszy świętych

Zapraszam od jutra do kancelarii zainteresowanych rezerwacją terminów Mszy świętych na przyszły rok.

Pan przemówił

Klerycy III roku seminarium z kursu naszego kleryka Mateusza przygotowali sztukę „Pan przemówił”. Wyjazd na ten spektakl do Seminarium w środę 15 grudnia o godz. 16:00. Zainteresowanych wyjazdem zapraszam do zakrystii, ilość miejsc jest ograniczona ze względów sanitarnych.

W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – św. Cecylii dziewicy i męczennicy, w środę – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac prezbitera i Towarzyszy. Dziś po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można dziś zyskać odpust zupełny za odmówienie publicznie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Dziś są zbierane ofiary na Seminarium Duchowne. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!