20 października – XXIX niedziela zwykła

Zakończenie Renowacji Misji św.

Dzisiaj kończymy renowację Misji świętych w naszej parafii. Bardzo dziękuję Bogu za ten błogosławiony czas, w którym mogliśmy w obfitości korzystać z hojnie udzielanych nam łask. Dziękuję również o. Krzysztofowi za skierowane do nas słowo, które przypomniało nam o miejscu Boga w życiu człowieka. Podziękowania kieruję również do wszystkich parafian za udział w tych duchowych ćwiczeniach zwłaszcza za odnowienie życia sakramentalnego poprzez sakrament pokuty. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapałać i życzę, aby ten święty czas wydał trwały i obfity owoc w naszym życiu codziennym.

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary na budowę Kościoła mieszkańcom Mińska Mazowieckiego ul. Krasickiego, Paruzela. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.
  • Bardzo serdeczne podziękowania kieruję do parafian mieszkających na terenie Mińska Mazowieckiego za ufundowanie chorągwi przedstawiającej Jezusa Miłosiernego i Świętą Siostrę Faustynę. Chorągiew wykonały Siostry Służki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Łomży. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy podjęli tę inicjatywę, zadali sobie trud zebrania ofiar. Dziękuję za ofiarę 1650 zł przekazaną na budowę naszego kościoła, która pozostała po zakupie chorągwi i drzewca. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Lektorzy

Wczoraj w kościele Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim Ordynariusz J. E. Ks. Bp Romuald Kamiński udzielił posługi lektoratu przygotowującym się przez rok ministrantom. Wśród nich jednemu z naszych ministrantów Filipowi Rekowi. Nowo promowanemu lektorowi życzę wszelkich potrzebnych łask i wytrwałości w posłudze, a rodzicom gratuluję wychowania w wierze syna i Bożego Błogosławieństwa.

Nabożeństwa Różańcowe

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE są odprawiane codziennie około godz. 18:00. W każdy czwartek października modlimy się o świętość naszych rodzin. Za odmówienie jednej części różańca w kościele bądź kaplicy można zyskać odpust zupełny. Święty Jan Paweł II zachęcał do odmawiania różańca, niech zatem każdy z nas znajdzie czas w październiku różaniec.

Wypominki

Po Mszach świętych można zgłaszać zmarłych za, których będziemy się modlić w rocznych WYPOMINKACH. Pismo Święte poucza, że zbawienną rzeczą jest modlić się za tych co umarli.

Kalendarze

Są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2020 w cenie 5 zł. Dochód przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Zmiana czasu

Przypominam, że z soboty na niedzielę (26/27 października) przechodzimy na czas zimowy.

W tym tygodniu w liturgii we wtorek – św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie różańcowym ucałowanie relikwii. Dziś po Mszach do puszek zbierane są ofiary na pomoc w krajach misyjnych.