20 NIEDZIELA ZWYKŁA 14 SIERPNIA 2022

Składam serdeczne podziękowania:

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
  • Panu Marianowi KLIMKOWI, Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • Paulinie i Jarosławowi, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze św. o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Również jutro będziemy obchodzić 102 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku zwanej «Cudem nad Wisłą».

Dożynki

W przyszłą, 21 sierpnia nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym.

Życzenia

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. A udającym się na urlopy wszelkich potrzebnych łask. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.

Odeszli od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Sławomira AMBROZIAKA, l. 58 i Różę KORKOSZ, l. 70. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.