20 grudnia – IV niedziela Adwentu

Pasterka

Tradycyjnie PASTERKA w wigilię Bożego Narodzenia (24 XII) o godz. 22:00. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 25 i 26 grudnia Msze święte o godz. 9:00, 10:30 i 12:00, wieczorem nie będzie Mszy świętej. Po Pasterce będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższą środę proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego.
  • Panu Antoniemu Tarczyńskiemu, Januszowi Piechoskiemu, Dariuszowi Matejakowi, Romanowi Okole za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • wszystkim osobom, które przekazały artykuły spożywcze i środki czystości, w ramach „Szlachetnej paczki”. Zebrane dary zostały przekazane rodzinom potrzebującym. Ofiarodawcom składam bardzo serdeczne podziękowania – Bóg zapłać za okazane serce.

Opłatki i świece Caritas

Po Mszach świętych można jeszcze nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie kościoła. Pozostało jeszcze kilka wigilijnych świec Caritas, małych w cenie 5 zł. W tym trudnym czasie trwającej pandemii, Caritas nieprzerwanie a nawet z większym zaangażowaniem niesie pomoc potrzebującym. Niech nasze ofiary będą czynnym włączeniem się w pomoc potrzebującym.

Roraty

W czwartek ostatnie Roraty, tradycyjnie harcerze z XXI Drużyny ZHP z Hufca w Mińsku Mazowieckim przekażą naszej parafii światełko Betlejemskie.

Wizyta duszpasterska zawieszona

Wiele osób zadaje mi pytanie o formę wizyty duszpasterskiej i możliwość błogosławieństwa dla domu i rodziny. W obecnej sytuacji wizyta duszpasterska jest zawieszona. Po zakończeniu tzw. kwarantanny, osoby którym zależy na błogosławieństwie domu i rodziny postaram się odwiedzić zapewne w innej niż dotychczas znanej formie.

Tradycja poświęcenia owsa

Zgodnie z tradycją w drugi dzień świąt, we wspomnienie pierwszego męczennika św. Szczepana, po Mszach św będzie poświęcenie owsa. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.