2 września – XXII niedziela zwykła

Modlitwa za uczniów i nauczycieli

Dziś podczas Mszy świętej o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów uczniom rozpoczynającym naukę w szkole, oraz modlitwa w intencji nauczycieli i uczniów. Przypominam dzieciom i młodzieży, aby przez spowiedź w otwarciu na Boże błogosławieństwo rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy świętej spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Maz. w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.
• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
• od poniedziałku przez cały tydzień trwały prace rewitalizacyjne terenu wokół kościoła. Dziękuję bardzo serdecznie Panom: Michałowi Kowalczykowi, Marianowi Klimkowi, Robertowi Zapertemu, Janowi Bieńkowskiemu, Januszowi Kiesnerowi za ogromny wkład włożonej pracy, oraz Panom: Grzegorzowi Kowalczykowi, Przemysławowi Kruszewskiemu, Jerzemu Tarczyńskiemu za pomoc przy parafii. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Prace przy kościele

W tym tygodniu zostały zamontowane cztery sztuki drzwi dębowych. W imieniu naszej parafii pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Cezaremu Gańko z firmy OLIMAR za ufundowanie dla naszej parafii dwu par drzwi przy prezbiterium, to ogromna pomoc, ponieważ drzwi są pozawymiarowe, bardzo solidne i kosztowne. Jest to znacząca pomoc, zwłaszcza kiedy w tym roku nieustannie są prowadzone bardzo kosztowne inwestycje. Również w tym tygodniu zakupione zostały dwa profesjonalne mikrofony (na ołtarz i do pulpitu.
Zaproszenie dla dzieci
Od dzisiejszej niedzieli dzieci uczestniczące we Mszach świętych będą otrzymywały karteczki do wklejania w specjalną książeczkę. Zapraszam dzieci po Mszach do kancelarii.

I Komunia Święta i Bierzmowanie

Zapraszam wszystkich rodziców wraz z dziećmi klas III, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej na spotkanie w przyszłą niedzielę (9 września) Msza święta o godz. 12:15. Zapraszam młodzież klas VIII i III gimnazjum, która chce się przygotowywać do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie 7 września (w piątek), po Mszy świętej.

Msza dla liturgicznej służby ołtarza

Msza święta dla liturgicznej służby ołtarza (lektorów, ministrantów, scholanek, bielanek, sypaczek) w środę 5 września o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam uczestników wszystkich grup parafialnych z rodzicami. Chętnych chłopców zapraszam do służby ministranckiej, a dziewczęta zachęcam do śpiewu w scholi «Spes in Domino». Rozpoczynają się zbiórki ministrantów w drugą i czwartą sobotę miesiąca o godz. 9:00.

Wspieramy Katolicki Ośrodek Adopcyjno–Opiekuńczy oraz Seminarium Duchowne

W dniu dzisiejszym po Mszach świętych zbiórka do puszek ofiar na Katolicki Ośrodek Adopcyjno–Opiekuńczy. W przyszłą niedzielę po Mszach będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne.

W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła, w piątek – bł. Ignacego Kłopotowskiego, jest to również I piątek września o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi, Msza święta wypominkowa za zmarłych zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. W sobotę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7:00 i 16:00 Po Mszach świętych błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Jest to uroczystość odpustowa w naszej parafii macierzystej. O godz. 17:00 Msza święta, podczas której udzielony będzie ślub.