2 NIEDZIELA ZWYKŁA 14 STYCZNIA 2024

Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego
Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa.

Dziękuję :

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę.
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • Marcinowi za odśnieżenie parkingu przy kościele. Również Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • osobom, które podwoziły kapłana po kolędzie w minionym tygodniu,
  • za wszelkie przejawy troski,
  • za ofiary złożone przy okazji tej wizyty.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Tydzień Powszechnej Modlitwy

Od czwartku rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy wszyscy stanowili jedno.

6 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji

W sobotę przypada 6 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji, ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji wypraszając wszelkie potrzebne łaski dla Niego.

Msza św. przygotowująca dzieci do ROCZNICY I Komunii Świętej

W przyszłą niedzielę odbędzie się Msza św. przygotowująca dzieci do ROCZNICY I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami na godz. 12:15.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w dniu 18 stycznia br. o godz. 13:00. Zużyty sprzęt do tego czasu (czyli do czwartku do 13:00) proszę składać na tyłach naszego kościoła przy długiej wiacie. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Więcej informacji znajduje się na plakatach a także na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

Obchody Gminnego Dnia Seniora

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki serdecznie zapraszam na obchody Gminnego Dnia Seniora, połączonego z Inauguracją Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora. Impreza odbędzie się 23 stycznia o godzinie 15.00 w OSP Stojadła. Zostanie przedstawiona idea programu oraz korzyści dla seniorów wynikające z posiadania Ogólnopolskiej Karty Seniora. Program “Gmina Przyjazna Seniorom” został stworzony z myślą o zaspokojeniu unikalnych potrzeb i oczekiwań seniorów, tworząc otoczenie sprzyjające ich aktywności fizycznej, kulturalnej i społecznej. Będą atrakcje i poczęstunek. Osobom niezmotoryzowanym zapewniamy transport. Szczegóły na ulotkach, plakatach oraz w gazecie ..Dzwon Ziemi Mińskiej”.

Wizyta duszpasterska

Trwa wizyta rodzin naszej Parafii. W tym tygodniu odwiedzę:
15.01 – Poniedziałek godz. 15:30 Karolina: ul. Piaskowa, Familijna
16.01 – Wtorek godz. 15:30 Mińsk Mazowiecki: ul. Leśna i ul. Karpatczyków
17.01 – Środa godz. 15:30 Mińsk Mazowiecki: ul. Krasickiego (od Bocznej)
18.01 – Czwartek godz. 15:30 Mińsk Mazowiecki: ul. Paruzala (początek od ul. Kusocińskiego)
19.01 – Piątek godz. 15:30 Mińsk Mazowiecki: ul. Grabowa, ul. Dębowa
20.01 – Sobota godz. 9:00 Karolina: ul. Zdrojowa od nr 49 do końca po obydwu stronach
22.01 – Poniedziałek godz. 15:30 Mińsk Mazowiecki: ul. Chabrowa

Program całej kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.  Jest również na naszej stronie internetowej.

Jednocześnie bardzo proszę by na ten tydzień zgłosiły się osoby, które przyjadą po kapłana na plebanię 15 minut przed rozpoczęciem kolędy.

Tygodnik idziemy

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. Polecam szczególnie artykuł pt. „Czy można krytykować papieża?” – Co sądzić o krytycznych głosach wobec Kościoła i jego pasterzy? – wyjaśnia o. Jacek Salij.

Odeszli od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Renatę GAŃKO, l. 54 z Borku Mińskiego. Odbędzie się też jutro o godz. 9:00 pogrzeb śp. Krystyny KASZEWSKIEJ, l. 72 z Wólki Mińskiej. Polećmy je Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…