2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 MARCA 2023

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

I niedziela miesiąca

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

• Dziękuję drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • Mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Niedziela Ad gentes

Przeżywamy dzisiaj niedzielę Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane po Mszy św. do puszek będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”.

Dzień Kobiet

W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

Nabożeństwa

W okresie Wielkiego Postu zapraszam wszystkich do rozważania męki Pańskiej podczas nabożeństw pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18:00, czyli po Mszy świętej. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

Spotkanie ministrantów

Spotkanie dla ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 9:00.

Rekolekcje wielkopostne

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Program jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Jest również na naszej stronie internetowej. Zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

Msza przygotowująca do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Księga abstynencji

Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy jeszcze zadeklarować życie w trzeźwości na czas Wielkiego Postu.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji Wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym.

Pomoc rodzinom

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu pierwszej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w kancelarii.

Życzenia

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.