2 NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 KWIETNIA 2024

Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni…

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za tę wspólną modlitwę, za Waszą obecność na tej Mszy św.
  • mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary przekazane na budowę ołtarzy Mieszkańcom Wólki Mińskiej z ul.
  • ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Ofiary na “CARITAS”

W dniu dzisiejszym ofiary składane do puszek są przeznaczone na dzieła charytatywne „CARITAS” w naszej Diecezji.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Do tego święta przygotowywaliśmy się poprzez nowennę, która odbywała się każdego dnia 15 minut przed ostatnią Mszą świętą. Natomiast w dniu dzisiejszym o godz. 15:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Zachęcam, aby Rodziny naszej parafii wzięły udział w tym zawierzeniu się Bogu. Adoracja będzie do Mszy Świętej wieczornej.

Wystawione relikwie

W związku z dzisiejszym Świętem na ołtarzu są wystawione relikwie św. s. Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia i jest możliwość indywidualnej modlitwy przez jej wstawiennictwo.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Jutro odbędzie się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta jest przeniesiona z 25 marca na 8 kwietnia z racji Wielkiego Tygodnia.

Msza św. wypominkowa za zmarłych

W piątek o godz. 17:30 odbędzie się Msza św. wypominkowa za zmarłych. Serdecznie zapraszam do modlitwy za naszych drogich zmarłych i ofiarowania Komunii św. w ich intencji.

Spotkanie dla ministrantów

Spotkanie dla ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 9:00.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Świąteczne spotkanie dla Służbę Liturgiczną

Za tydzień, w niedzielę 14 kwietnia serdecznie zapraszam całą Służbę Liturgiczną na świąteczne spotkanie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:30.

Lektury Tygodnika

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Natura miłosierdzia” – Na czym w praktyce polega okazywanie miłosierdzia innym? – odpowiada bp Henryk Ciereszko.

Zapowiedzi przedślubne

Hubert KORNET, kawaler z par. św. Antoniego w Ignacowie i Zuzanna ROGALA panna z parafii
tutejszej – zapowiedź I.

Życzenia

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.