2 NIEDZIELA ADWENTU 4 GRUDNIA 2022

Rekolekcje Adwentowe

Dzisiaj rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe (od 4 do 6 grudnia), które prowadzi ks. Michał Dziedzic – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży naszej diecezji. Bardzo serdecznie go w naszej parafii witamy. Msze św. jutro i we wtorek są odprawiane o godz. 9:00, 17:30 i o godz. 19:00. Szczegółowy program Rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Tradycyjnie podczas Rekolekcji (w poniedziałek i we wtorek) nie będzie Mszy Roratnich. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w poniedziałek (5 grudnia) od godz. 11:00.

Bardzo dziękuję

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • Mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

XXIII Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie

W dzisiejszą niedzielę przypada XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Medaliki dla dzieci

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12:15. Na tej Mszy św. będą rozdawane medaliki. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Opłatki

Od dzisiejszej niedzieli są rozprowadzane poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na budowę bocznego Ołtarza, którego pracę rozpoczniemy na początku przyszłego roku.

Wigilijne świece Caritas

Również dzisiaj są do nabycia wigilijne świece Caritas: małe w cenie 10 zł, duże w cenie 20 zł. Jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to również dołączymy ją do budowy ołtarza. Bóg zapłać!

Roraty

Od środy serdecznie zapraszam na Roraty, które są odprawiane w naszej świątyni o godz.: 7:00. Dzieci na roratach otrzymują wizerunki znanych postaci starotestamentalnych. Przy ołtarzu jest żłóbek. Zachęcam dzieci aby podobnie jak w latach minionych za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka.

Szlachetna Paczka

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je rodzinom potrzebującym w ramach „Szlachetnej Paczki” – jest to wyraz miłości wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Zapowiedzi przedślubne

Tomasz STRUŚ – kawaler z parafii tutejszej i Sandra KOZŁOWSKA – panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim – zapowiedź I.

Odszedł od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp.: Marcina KOTARA, l. 44 z Mińska Mazowieckiego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…