2 NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2023

W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Chodzi o nawrócenie naszego serca. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki, szczególnie udział w adwentowych rekolekcjach. W naszej Parafii już tej łaski dostąpiliśmy.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę.
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy czwartek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.
  • wszystkim, pomagającym i przeżywającym ten święty czas.

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Na tej Mszy św. będą rozdawane medaliki. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Rocznica I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do Rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Dzień modlitwy i pomocy materialnej

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na ten cel.

Roraty

Zapraszam codziennie na Roraty, które są odprawiane o godz.: 7:00.

Źdźbło sianka za dobry uczynek

Przy ołtarzu jest pusty żłóbek. Zachęcam dzieci aby podobnie jak w minionych latach za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka.

Księga abstynencji

Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas adwentu.

Naklejki / Obrazki dla dzieci

Wszystkim dzieciom, po każdej Mszy św. są rozdawane obrazki i naklejki z wizerunkiem kolejnego świętego.

Opłatki na stół wigilijny

Po każdej Mszy św. są rozprowadzane poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na budowę naszych Ołtarzy. Są też do nabycia wigilijne świece Caritas: małe w cenie 12 zł, duże w cenie 22 zł. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

Przekazanie artykułów spożywczych i środków czystości

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je Rodzinom potrzebującym w naszej parafii.

Rocznice dramatycznych

Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: w środę przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53 rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej ojczyzny.

Tygodnik idziemy

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. W obecnym numerze polecam szczególnie artykuł pt.: „Płomień, który niesie dobro” – O świecy Caritas, która od 30 lat płonie na wigilijnych stołach – opowiada ks. Marcin Iżycki.