2 maja – V niedziela Wielkanocy

Majówki

W naszej polskiej tradycji w maju podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Rozpoczęły się nabożeństwa majowe. Podobnie jak w latach ubiegłych są odprawiane bezpośrednio po Mszy świętej czyli około godz. 18:00. We wtorki nie będzie Mszy świętych rano przez miesiąc maj.

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać! W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziców dzieci, które będą przeżywać uroczystość I Komunii Świętej,
  • Paniom: Teresie Dudek za przygotowanie dekoracji na maj, Janinie Piekarskiej, Barbarze Bieńkowskiej, Krystynie Królak za pielęgnację skalnika przy figurce Matki Bożej, Panom: Robertowi Zapertemu, Przemysławowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.
  • wszystkim, którzy zaangażowali się procesję podczas naszego parafialnego odpustu. Serdeczne Bóg zapłać!

Figura i kapliczka św. Floriana

Dziś o godz. 13:00 Msza święta w intencji strażaków. Po Mszy świętej poświęcenie figury św. Floriana – wotum dziękczynne w 20 rocznicę powołania OSP w Dłużce i kapliczki ufundowanej i wykonanej przez Pana Romana Rawskiego z Dłużki.

Krzyż

Jutro podczas Mszy świętej o godz. 11:00 będziemy modlić za osoby, które zaangażowały się w wymianę 74-letniego krzyża przydrożnego w Wólce Mińskiej przy ul Mazowieckiej. Po Mszy poświęcenie nowo wykonanego krzyża. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy z szacunku do krzyża i jako wyraz swej wiary dokonali tego przedsięwzięcia.

I Komunia Święta

W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 9:00 uroczystość I Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii i o ich rodzinach. Bardzo serdecznie proszę aby osoby, które nie są spokrewnione z dziećmi I Komunijnymi uczestniczyły we Mszach poza godz. 9:00.

Spotkania

W środę 5 maja po nabożeństwie majowym spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Rocznicy Komunii Świętej i ich rodziców. W niedzielę 9 maja po nabożeństwie majowym spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – uroczystość – Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. We wtorek – św. Floriana – patrona strażaków. Pamiętajmy o nich w modlitwie powierzając wstawiennictwu św. Floriana wszystkich strażaków a zwłaszcza druhów z OSP w Dłużce, w czwartek – św. Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę – św. Stanisława bp i męczennika, głównego patrona Polski. W tym tygodniu I piątek miesiąca. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi, Msza Święta wypominkowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zachęcam do udziału we Mszy i do ofiarowania Komunii świętej za dusze zmarłych. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na Seminarium w naszej Diecezji.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mateusz KACPRZYK – kawaler z parafii tutejszej
i Martyna DYBAŚ – panna z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim – zapowiedź pierwsza

Piotr Sebastian KASZEWSKI – kawaler z parafii tutejszej
i Wioletta SZUBA – panna z parafii tutejszej zapowiedź – pierwsza

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.