2 lutego – IV niedziela zwykła (Ofiarowanie Pańskie)

Ofiarowania Pańskiego

Dziś święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Podczas każdej Mszy świętej jest obrzęd błogosławieństwa świec. Bardzo serdecznie proszę, aby gromnice zabezpieczyć okapnikiem (by woskiem nie zniszczyć ławek). Dzisiejszy dzień przeżywany jest we wspólnocie Kościoła jako Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach świętych jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz zakonów klauzurowych.

Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,

Koniec wizyty duszpasterskiej

Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Jeśli podczas zaplanowanej wizyty duszpasterskiej zdarzyło się, że jakaś rodzina była nieobecna, proszę o kontakt po Mszy świętej w celu ustalenia wizyty na wspólną rodzinną modlitwę i błogosławieństwo domu.

Kurs przedmałżeński

W piątek w kaplicy rozpoczął się kurs przedmałżeński. Zapraszam narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania są kilka razy w tygodniu, aby skrócić czas trwania kursu.

W tym tygodniu w liturgii wspomnienie: jutro – św. Błażeja bp i męcz. patrona chorób gardła – po Mszy św. poświęconymi świecami udzielę specjalnego błogosławieństwa, w środę – św. Agaty dziewicy i męcz. patronki chroniącej wiernych przed pożarami i innymi niebezpieczeństwami – w tym dniu będzie błogosławieństwo wody i chleb (proszę o przyniesienie na Mszę kromek chleba do poświęcenia), w czwartek – św. męcz. Pawła Miki i Towarzyszy. W tym tygodniu I piątek miesiąca. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, zapraszam do udziału i komunii świętej za dusze zmarłych.

1% podatku

Zachęcam do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej KRS 0000223182 z dopiskiem Caritas Wólka Mińska, wówczas część pozyskanej kwoty otrzyma nasza parafia. Więcej informacji na plakacie w tablicy ogłoszeń.