2 czerwca – VII niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie

Nabożeństwa czerwcowe

Bezpośrednio po Mszy świętej około o godz. 18:00, a we wtorki około 7:30 są odprawiane nabożeństwa czerwcowe. Włączmy się w modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa śpiewaną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • dziękuję Panom: Michałowi Kowalczykowi, Marianowi Klimkowi, za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!

Dalsze prace w kościele

We wtorek dotarł pierwszy transport płyt granitowych na boczne nawy naszego kościoła (20 ton granitu). W najbliższym czasie zostanie dowieziony granit do prezbiterium i nawę główną. Najbliższe plany inwestycji to ułożenie posadzki w kościele.

XIII Piknik Rodzinny

W przyszłą niedzielę – odbędzie się XIII Piknik Rodzinny, fanty można przynosić do środy i składać w kancelarii. Tradycyjnie bardzo serdecznie proszę Panie aby upiekły ciasta – które cieszą się ogromnym powodzeniem i dostarczenie ciast do godz. 12:00 w dniu Pikniku. W tygodniu i w niedzielę można przynosić kwiaty na kiermasz kwiatów. Panów proszę o przygotowanie terenu na piknik.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu drugiej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii. Bardzo serdecznie proszę o ofiarność i sprawne przeprowadzenie zbiórki, ponieważ niebawem trzeba będzie wpłacić kolejną transzę należności za granit na posadzkę do naszego kościoła.

Bierzmowanie

W środę, 5 czerwca nasz Ordynariusz Bp Romuald Kamiński podczas Mszy świętej o godz. 17:30 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży. Proszę o modlitwę za młodzież i ich rodziny i zapraszam do udziału we Mszy świętej. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe będzie wyjątkowo przed Mszą świętą czyli o godz. 17:00.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę – św. Bonifacego bp i męczennika, w sobotę – św. Jadwigi Królowej. Z racji I piątku miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi, Msza święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za dusze zmarłych. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas spowiedzi wielkanocnej – Mszę święte o godz. 9:00, 11:00 i 14:00 na rozpoczęcie Pikniku. Dziś jest kolejna zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Wilanowie.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Rafał WOCIAL – kawaler z parafii M. B. Fatimskiej w Mistowie
i Marta FELCZYK – panna z parafii tutejszej zapowiedź pierwsza

Piotr Grzegorz CEGIEŁKA – kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Maz.
I Martyna Dorota SIPORSKA – panna z parafii tutejszej zapowiedź pierwsza
Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Piknik w Starej Niedziałce

Dziś w godz. 13:00 – 17:00 jest Piknik Rodzinny przy Szkole w Starej Niedziałce.