19 NIEDZIELA ZWYKŁA 7 SIERPNIA 2022

Składam serdeczne podziękowania:

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego.
  • dziękuję panu Marianowi KLIMKOWI, Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • dziękuję Marcie i Kamilowi, Mateuszowi i Annie, którzy w piątek i w sobotę zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

I niedziela miesiąca

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Święto Świętego Wawrzyńca

W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.

Sierpień

Sierpień, w naszej Ojczyźnie naznaczony jest przelewaną krwią o wolność, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za nas. Sierpień to także czas troski o życie w trzeźwości, wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości.

Dożynki

Za dwa tygodnie 21 sierpnia nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym.

Zapowiedzi przedślubne

Paweł NIEDZIAŁEK, kawaler i Sylwia TARCZYŃSKA, panna oboje z parafii tutejszej – zapowiedź druga

Życzenia

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. A udającym się na urlopy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.