19 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 SIERPNIA 2023

Wakacje

Jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu
  • Jolancie i Krystianowi, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie naszego kościoła

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze św. o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Również we wtorek będziemy obchodzić 103 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku zwanej «Cudem nad Wisłą».

Św. Jacka Odrowąża

W czwartek, 17 sierpnia wspominamy św. Jacka Odrowąża (1200-1257), prezbitera. Jest to również dzień imienin ks. Jacka, bpa pomocniczego naszej diecezji warszawsko – praskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dostojnego solenizanta.

Dożynki

Przypominam, że w niedzielę 27 sierpnia nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki podczas Mszy Świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy Świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie wieńcy dożynkowych.

Życzenia

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. A udającym się na urlopy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.