19 maja – V niedziela Wielkanocy

Święcenie pojazdów

Przed rozpoczęciem wyjazdów wakacyjnych, w przyszłą niedzielę 26 maja, będziemy modlić się za kierowców i po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy.

• rodzicom dzieci klas IV za posprzątanie kościoła na uroczystość rocznicy I Komunii Świętej. Pamiętajmy dziś w modlitwie o dzieciach przeżywających I rocznicę Komunii Świętej i o ich rodzinach. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
  • dziękuję Panom: Andrzejowi Bazylowi za ofiarowanie ziemi, Januszowi Sasimowi za wykonanie poręczy przy wejściu do zakrystii, oraz Michałowi Kowalczykowi, Marianowi Klimkowi, Janowi Bieńkowskiemu, Robertowi Kalinowskiemu za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę dla parafii 2600 zł na budowę naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • dziękuję Danucie i Tadeuszowi Przysowa z Dłużki za ofiarowanie dla naszej parafii kwiatów, które pięknie ozdabiają teren przy kościele. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Majówki

Trwa maj, w którym podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe podobnie jak w latach ubiegłych są bezpośrednio po Mszy świętej czyli około godz. 18:00.

W tym tygodniu w liturgii: w piątek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w przyszłą niedzielę – Dzień Matki pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.

Pielgrzymka

Wraz ze Szkołą nr 5 w Mińsku Mazowieckim organizujemy Pielgrzymkę do Kodnia, Pratulina i Kostomłotów. Wyjazd 6 czerwca (czwartek) o godz. 7:30.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Marcin PRZYSOWA – kawaler z parafii tutejszej
i Agnieszka SERWATKA – panna z parafii św. Wojciecha w Jeruzalu – zapowiedź pierwsza

Michał FOTYGA – kawaler z parafii tutejszej
i Paulina TOCZYŃSKA – panna z parafii MB Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim – zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.