19 kwietnia – niedziela Miłosierdzia Bożego

Święto Miłosierdzia Bożego

Dziś święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, możliwość adoracji Pana Jezusa. Za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Zachęcam do udziału w tym zawierzeniu się Bogu. Adoracja będzie do Mszy świętej wieczornej.

• osobom, które w tym trudnym czasie posprzątały nasz kościół, oraz Panu Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii,
• Panom: Tomaszowi Chabrowskiemu, Jakubowi Barańskiemu, Jakubowi Tarczyńskiemu za pomoc w transmisji Mszy świętych. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Ilość wiernych w kościele

Od jutra będzie mogło uczestniczyć we Mszach świętych w naszym kościele 38 osób. Zachowując powierzchnię 15m2 dla jednej osoby oraz konieczność noszenia maski na nosie i ustach podczas udziału we Mszy świętej.

Msza św. online

Z powodu panującego stanu zagrożenia epidemiologicznego, nasza parafia zapewnia możliwość uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę o godz. 11:00 za pośrednictwem transmisji internetowej poprzez Facebooka. Na naszej stronie internetowej dostępna jest instrukcja oraz link, umożliwiający nawiązanie połączenia. Dostęp jest wolny dla każdego. Nie ma konieczności posiadania konta na Facebooku. Jednocześnie przypominamy o obowiązującej w dalszym ciągu do odwołania dyspensie od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych.

Prośba o modlitwę

Proszę o modlitwę różańcową w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, w intencjach personelu medycznego, który służy pomocą chorym, oraz osób zagrożonych chorobą. Pamiętajmy w modlitwie również o zmarłych z powodu zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Róża Różańcowa

W jednej z istniejących w naszej parafii Róży Różańcowej potrzeba osoby, która podejmie rozważanie codziennej modlitwy jedną dziesiątą różańca. Osobę, która zechce uczestniczyć w tej modlitwie proszę o kontakt ze mną.

I Komunia Święt

Panujący stan epidemii uniemożliwi przeżycie zaplanowanej na 10 maja uroczystości I Komunii Świętej. Zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do tej uroczystości na spotkanie w sobotę 25 kwietnia po wieczornej Mszy świętej w kościele.

W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – uroczystość św. Wojciecha Bp i męczennika głównego patrona Polski, w sobotę – święto św. Marka ewangelisty. W przyszłą niedzielę – święto naszej parafii – odpust ku czci Matki Bożej Dobrej Rady. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11:00.

Sakrament małżeństwa

Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Rafał Paweł OLSZEWSKI – kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie
i Wioleta LEWANDOWSKA – panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.