18 sierpnia – XX niedziela zwykła

Dożynki

Dziś nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony – Dożynki. Podczas Mszy świętej o godz. 11:00, jak w latach ubiegłych, poświęciliśmy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym. W sobotę 31 sierpnia w Ostrówku o godz. 11:00 odbędą się Dożynki Diecezjalne. Bardzo proszę o zaprezentowanie naszych pięknych wieńcy dożynkowych w Ostrówku.

• • mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Wiolettcie Dobosz i Mateuszowi Perzanowskiemu, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Mammografia

W przyszłą niedzielę 25 sierpnia przy naszym kościele będzie możliwość wykonania bezpłatnej mammografii w technologii cyfrowej dla kobiet w wieku 50 – 69 lat. Więcej informacji na plakacie w tablicy ogłoszeń.

Dalsze prace w kościele

Od jutra będzie kontynuowane układanie granitu w naszym kościele. Proszę o pomoc w przygotowaniu obiadów. Osoby które zechcą zaoferować pomoc zapraszam do zakrystii w celu ustalenia terminu.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – św. Bernarda opata i Doktora Kościoła, w środę – św. Piusa X pap., w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Królowej, w sobotę – św. Bartłomieja Apostoła, w sobotę Msze święte ślubne o godz. 16:30 i 17:30.

Wakacje

Trwa czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.