18 lipca – XVI niedziela zwykła

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!

Uwaga UPAŁY!

Nadal są prognozowane fale upałów bardzo proszę o zwrócenie uwagi na osoby starsze, samotne, czy nie potrzebują pomocy. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dotkniętych nawałnicami, które miały miejsce w minionym tygodniu w naszej ojczyźnie i w Europie.

Pożegnanie ks. Władysława Szymańskiego

W miniony wtorek w wypadku zginął tragicznie dziekan naszego dekanatu ks. Władysław Szymański. Proszę o pamięć w modlitwie za zmarłego ks. Władysława. Msza święta pogrzebowa będzie w sobotę o godz. 10:00 w Kałuszynie.

W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – św. Marii Magdaleny, w piątek – św. Brygidy zakonnicy patronki Europy, w sobotę – św. Kingi dziewicy.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Michał Kacper CELUCH – kawaler z parafii Najśw. Serca Jezusowego w Radomiu
i Alicja PERZYNA – panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Wakacje

Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.