17 stycznia – II niedziela zwykła

Dzień Babci i Dziadka

W czwartek będziemy przeżywać Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Życząc naszym kochanym dziadkom i babciom wszystkiego co najlepsze, pamiętajmy o nich w modlitwie.

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panu Andrzejowi Bazylowi i Marcinowi Wojciechowskiemu za troskę i odśnieżenie terenu przy kościele,
  • osobom, które zatroszczyły się i podwoziły księdza podczas błogosławieństwa domowników i domów w minionym tygodniu, dziękuję Panom: Tomaszowi Araźnemu, Krzysztofowi Ślusarczykowi, Waldemarowi Filipiakowi, Jarosławowi Michalskiemu, Robertowi Kalinowskiemu, Maciejowi Bujalskiemu, Markowi Bogdanowiczowi, Antoniemu Tarczyńskiemu.

Opłaty za ogrzewanie

Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na opłacenie należności za ogrzewanie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, za okazaną pomoc.

Zmiana

W czasie, kiedy trwa błogosławieństwo domów i rodzin, Msze święte są odprawiane o godz. 7:00. Kancelaria parafialna jest czynna po Mszy świętej porannej.

Porządek błogosławieństwa rodzin i domostw:

poniedziałek 18 I od godz. 15:00 Mińsk Maz. ul. Sikorskiego od nr 2 do końca ulicy po obydwu stronach
wtorek 19 I od godz. 15:00 Mińsk Maz. ul. Krasickiego (od Bocznej) i ul. Paruzela (od Kusocińskiego)
środa 20 I od godz. 15:00 Mińsk Maz. ul. Kusocińskiego (od Leśnej) do końca ulicy po obydwu stronach
czwartek 21 I od godz. 15:00 Mińsk Maz. ul. Grabowa, Leśna, Dębowa
piątek 22 I od godz. 15:00 Mińsk Maz. ul. Chabrowa
sobota 23 I od godz. 9:00 Wólka Mińska ul. Bratnia, Wiosenna, Cicha, Olszowa, Mazowiecka po obydwu stronach
w przyszły poniedziałek 25 I od godz. 15:00 Wólka Mińska ul. Brzozowa, Wspólna, Boczna, Krótka, Prosta
Bardzo serdecznie proszę, aby po Mszy świętej zgłosiły się osoby, które przyjadą po księdza na plebanię przed rozpoczęciem błogosławieństwa domów i rodzin.

Solidarności z poszkodowanymi

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w ramach solidarności z poszkodowanymi podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji, w niedzielę 24 stycznia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom tego trzęsienia ziemi.

W tym tygodniu w liturgii wspomnienie: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara bp, w czwartek – św. Agnieszki dziewicy i męczennicy, w sobotę – bł. Męczenników Pratulińskich. Po Mszy świętej modlitwa przez wstawiennictwo bł. Męczenników i błogosławieństwo relikwiami.

1% podatku

Zachęcam do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej KRS 0000223182 z dopiskiem Caritas Wólka Mińska, wówczas część pozyskanej kwoty otrzyma nasza parafia.