17 października – XIX niedziela zwykła

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Robertowi Zapertemu za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary przekazane na budowę kościoła mieszkańcom: Karoliny i Mińska Mazowieckiego ul. Małaszczyckiej, Andersa; Mińska Mazowieckiego ul. Kusocińskiego. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Różaniec

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE odprawiane są codziennie około godz. 18:00. W każdy czwartek października modlimy się o świętość naszych rodzin. Za odmówienie jednej części różańca w kościele bądź kaplicy przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Święty Jan Paweł II zachęcał do odmawiania różańca, niech zatem każdy z nas znajdzie czas w październiku na różaniec.

Wszystko o Prymasie Tysiąclecia

Po Mszach świętych, można jeszcze nabyć książkę „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” – wydanie specjalne z okazji beatyfikacji w promocyjnej cenie 10 zł zamiast 14,99 zł, oraz kalendarz ścienny na rok 2022 w cenie 5 zł.

Obłóczyny

Wczoraj w kościele Matki Bożej Pięknej Miłości w Warszawie nasz parafianin kleryk Mateusz Kowalski wraz z kolegami z III roku Seminarium otrzymał strój duchowny – sutannę. Bardzo serdecznie proszę o modlitwę w intencji Mateusza i jego kolegów.

Wypominki

Po Mszach Świętych można zgłaszać zmarłych, za których będziemy się modlić w rocznych WYPOMINKACH. Pismo Święte poucza, że zbawienną rzeczą jest modlić się za tych co umarli.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia, podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się za lekarzy i cały personel medyczny, we wtorek – bł. ks. Jerzego Popiełuszki męczennika, po Mszy świętej modlitwa przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego i błogosławieństwo relikwiami, w środę – św. Jana Kantego, w piątek – św. Jana Pawła II, po Mszy świętej modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na misje.