17 NIEDZIELA ZWYKŁA 30 LIPCA 2023

Wakacje – XVII niedziela zwykła

Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Karoliny Zdroje za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny
  • Robertowi, Przemkowi i Piotrowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu
  • Sarze i Maciejowi, którzy wczoraj mieli ślub za udekorowanie naszego kościoła

Sierpień – miesiąc trzeźwości

We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień. To czas troski o życie w trzeźwości. Wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na sierpień.

79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Także we wtorek będziemy obchodzić 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie walcząc o naszą wolność.

Odpust zupełny

W środę 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny «Porcjunkuli» za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitwy Pańskiej, wyznania wiary, trwanie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

I piątek i sobota miesiąca

W pierwszy piątek miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek godz. 17:30 Msza święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam wszystkich do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. W pierwszą sobotę miesiąca z racji na ślub nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30.

Przemienienia Pańskiego

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Matki Bożej Dobrej Rady i procesja. Zapraszam do udziału w procesji wszystkie grupy parafialne.

Dożynki

W niedzielę 27 sierpnia nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie wieńcy dożynkowych.

Zapowiedzi przedślubne

Mariusz BARSZCZEWSKI, kawaler z parafii NNMP w Mińsku Mazowieckim i Agata – Klaudia KUŁAKOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II