17 maja – VI niedziela wielkanocy

• osobom, które w tym trudnym czasie posprzątały nasz kościół, oraz Paniom: Danucie Klimek, Janinie Piekarskiej, i Panu Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii,
  • Panom: Tomaszowi Chabrowskiemu, Jakubowi Barańskiemu, Jakubowi Tarczyńskiemu za pomoc w transmisji Mszy świętych. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Majówki

W naszej polskiej tradycji w maju podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe są odprawiane bezpośrednio po Mszy świętej, czyli około godz. 18:00.

Relikwie bł. Karoliny Kózkówny

Dziś w naszej parafii gościmy krajowego delegata KSM ks. Andrzeja Lubowickiego, który przybliża nam życie błogosławionej Karoliny Kózkówny. Jej relikwie uroczyście wprowadzimy do naszego kościoła podczas Maszy świętej o godz. 11:00.

Setna rocznica urodzin Karola Wojtyły

Jutro przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły przyszłego papieża. Dla uczczenia św. Jana Pawła II młodzież z naszej scholi przygotowała modlitewne czuwanie, które rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00, będzie również dostępne za pośrednictwem transmisji internetowej.

Transmisje Mszy św. online

Nasza parafia zapewnia jeszcze możliwość uczestniczenia we Mszy świętej w niedzielę o godz. 11:00 za pośrednictwem transmisji internetowej.

Modlitwa różańcowa

Proszę o modlitwę różańcową w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego oraz o deszcz.

Spotkanie dla rodziców

Zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na spotkanie w sobotę, 23 maja po nabożeństwie w kościele.

W tym tygodniu w liturgii w piątek wspomnienie św. Rity. W piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego a w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Marcin MAJSZYK – kawaler z parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim
i Aleksandra Zofia KOWALSKA – panna z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza

Krzysztof Robert ŻAK – kawaler z parafii tutejszej
i Katarzyna DYDEK – panna z parafii św. Trójcy w Kołbieli – zapowiedź pierwsza

Karol SZAJKO – kawaler z parafii św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim
i Martyna PODLASEK – panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.