17 LIPCA – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

Składam serdeczne podziękowania:

• Mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej
  • Marianowi KLIMKOWI, Robertowi ZAPERTEMU, za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Powitanie

W związku z dekretem Ordynariusza dotyczącym zmiany proboszcza w naszej parafii, w ubiegłą niedzielę pożegnaliśmy dotychczasowego proboszcza ks. Jerzego Daneckiego. Dziś Mszą świętą o godz. 9:00 rozpoczyna posługę duszpasterską nowy proboszcz parafii Ks. Dariusz Stonio.

Święto Świętej Marii Magdaleny

W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom.

Święto Świętej Brygidy

W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

Zapowiedzi przedślubne

Szymon MĄCZKA – kawaler z parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, Magdalena CHODOROWICZ – panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga.
Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Wakacje

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.