17 kwietnia – niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

• Mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Panu: Bartkowi Sado za upranie wycieraczek przy wejściach do kościoła,
  • Pani Dorocie Karpińskiej, Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Janowi Bieńkowskiemu, za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego i ciemnicy, Paniom: Alinie Makos, Urszuli Michalskiej, Teresie Dudek za przygotowanie kościoła do świąt Wielkanocnych, Pani Kamili Florczak za dekorację kościoła kwiatami. Dziękuję lektorom oraz ministrantom za profesjonalne i piękne przygotowanie liturgii podczas Triduum Paschalnego. Panu organiście, młodzieży z naszej scholi za wspaniałą oprawę muzyczną, piękny śpiew w czasie Triduum. W szczególny sposób dziękuję druhom strażakom z OSP Dłużka za trzymanie honorowej warty przy grobie Pana Jezusa. Dziękuję rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej za udekorowanie kościoła szarfami.
  • wszystkim, którzy znaleźli czas na adorację Pana Jezusa w ciemnicy i grobie. Wszystkim składam bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Msze święte dziś i jutro

Przypominam, że dziś Msze święte o godz. 10:30 i 12:00. Jutro o godz. 9:00; 10:30; 12:00. Ofiary składane w dniu jutrzejszym do puszek będą przeznaczone na KUL.

Miłosierdzia Bożego

W przyszłą niedzielę, w święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i Litania do Bożego Miłosierdzia, możliwość adoracji Pana Jezusa. Za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Bardzo proszę, aby każda rodzina wzięła udział w tym zawierzeniu się Bogu. Adoracja będzie do Mszy świętej wieczornej. W niedzielę Miłosierdzia odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Wizytację przeprowadzi Ordynariusz naszej diecezji Bp Romuald Kamiński, podczas Mszy świętych o godz. 9:00 i 11:00. Tego dnia nie będzie Mszy świętej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – zapraszam na Mszę o godz. 11:00. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji.

Pozostałe

Z racji uroczystej oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne. W piątek Msza święta wypominkowa za zmarłych zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. W sobotę od godz. 9:00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną.