16 sierpnia – XX niedziela zwykła

Dożynki

Dziś nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony – Dożynki podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Tradycyjnie jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej podzielimy się chlebem dożynkowym.

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Sierpień

Miesiąc sierpień, w naszej ojczyźnie naznaczony przelaną krwią o wolność, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za nas. Sierpień to także czas troski o życie w trzeźwości, wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości.

Modlitwa różańcowa

Zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Jacka prezbitera, w czwartek – św. Bernarda opata i Doktora Kościoła, w piątek – św. Piusa X papieża, w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Królowej.

Wakacje

Trwa czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.