16 maja – niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

• rodzicom dzieci klas IV za posprzątanie kościoła na uroczystość rocznicy I Komunii Świętej. Pamiętajmy dziś w modlitwie o dzieciach przeżywających I rocznicę Komunii Świętej i o ich rodzinach. Wyjątkowo w najbliższy czwartek proszę o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców Karoliny.
  • Paniom: Janinie Piekarskiej, Barbarze Bieńkowskiej, Panu Przemysławowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, Bóg zapłać!
  • rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę dla parafii 1900 zł na budowę naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Majówki

Trwa maj, w którym podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe podobnie jak w latach ubiegłych są bezpośrednio po Mszy świętej czyli około godz. 18:00.

Spotkanie

Dziś po nabożeństwie majowym spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

Święcenie pojazdów

Przed rozpoczęciem wyjazdów wakacyjnych w niedzielę 30 maja będziemy modlić się w intencji kierowców i po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy.

Bierzmowanie

W piątek 21 maja nasz Ordynariusz Bp Romuald Kamiński podczas Mszy świętej o godz. 17:30 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży. Proszę o modlitwę za młodzież i ich rodziny. Tego dnia nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo podczas udzielania sakramentu bierzmowania.

Święcenia diakonatu

W sobotę święcenia diakonatu przyjmie kleryk Radosław Chilimoniuk, który odbywał praktyki akolickie w naszej parafii. Niebawem rozpoczyna przygotowanie do święceń podczas rekolekcji. Pamiętajmy o nim w szczególny sposób w modlitwie.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Cezary Adam RUDZKI – kawaler z par. Św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim
i Julia ŁADNO – panna z par. tut. zapowiedź 1

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Zbieramy podpisy

W dniu dzisiejszym przed naszym kościołem Fundacja Pro prawo do życia zbiera podpisy pod projektem ustawy o objęciu ochroną prawną człowieka od momentu poczęcia. Wielokrotnie o to prosił św. Jan Paweł II – nie zapominajmy o tym.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – uroczystość św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej, po Mszy świętej błogosławieństwo jego relikwiami, w sobotę – św. Rity z Cascii. Trwa nowenna do Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas spowiedzi wielkanocnej.