16 grudnia – III niedziela Adwentu

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Robertowi Zapertemu
    za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • dziękuję bardzo serdecznie pewnej rodzinie z Mińska Mazowieckiego z ul. Sikorskiego za ofiarę 900 zł przekazaną na budowę naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Adwent

Trwa Adwent, który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia, a także
do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Roraty odprawiane są o godz. 7:00. Niech te Msze uczą nas miłości do Boga na wzór Maryi. Przy ołtarzu jest żłóbek, zachęcam dzieci,
aby za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka.

Opłatki

Po Mszach Świętych można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie kościoła.

Świece Caritas

Są do nabycia wigilijne świece Caritas: małe w cenie 5 zł, jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to pozostanie ona w parafii. Są również kalendarze Caritas w cenie 10 zł. Można nabyć ozdoby świąteczne pieniądze z ich sprzedaży przeznaczamy na budowę naszego kościoła.

Szlachetna Paczka

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je rodzinom potrzebującym w ramach Szlachetnej Paczki – jest to wyraz miłości wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Czuwanie adwentowe

W imieniu młodzieży zapraszam dziś na czuwanie adwentowe przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19:30 do 21:00