15 sierpnia – XX niedziela zwykła – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Dożynki

Dziś nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony – Dożynki podczas Mszy świętej o godz. 11:00. Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej tradycyjne podzielenie się chlebem dożynkowym.

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Natalii Nowak i Markowi Janczewskiemu oraz Julii Ładno i Cezaremu Drudzkiemu, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Sierpień

Sierpień, w naszej Ojczyźnie naznaczony jest przelewaną krwią o wolność, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za nas. Sierpień to także czas troski o życie w trzeźwości, wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości.

W tym tygodniu w liturgii: dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów; również dziś obchodzimy 101 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku zwanej «Cudem nad Wisłą». We wtorek – św. Jacka prezbitera, w piątek – św. Bernarda opata i Doktora Kościoła, w sobotę – św. Piusa X papieża.

Wakacje

Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.