15 NIEDZIELA ZWYKŁA 16 LIPCA 2023

Wakacje

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na Mszy św. i wspólną modlitwę
  • trzem osobom z Mińska Mazowieckiego za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej
  • Robertowi i Przemkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu
  • Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary przekazane na budowę ołtarzy Mieszkańcom Mińska Mazowieckiego z ul. Kusocińskiego. Bardzo dziękuję ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Świętej Marii Magdaleny

W sobotę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9).4. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50). To zdanie jest ściśle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie kilka dni później.

Zapowiedzi przedślubne

Adam – Konrad GIELO, kawaler z parafii tutejszej i Julia KALONOWSKA, panna z parafii Huta Mińska – zapowiedź II

Odeszłą od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Hannę BORTKIEWICZ, l. 67 z Karoliny. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”