15 marca – III niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post – zmiany

Trwa Wielki Post, który jest czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy postanowień i wyrzeczeń w celu umacniania wolnej woli. Z powodu zagrożenia epidemicznego zachęcam do rozważania męki Pańskiej Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w gronie rodzinnym. W trosce o zachowanie zdrowia Biskup Ordynariusz dekretem zawiesił również udział wiernych w rekolekcjach. Z powodu zaistniałej sytuacji w przyszłą niedzielę nie będzie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych. Proszę o zapoznanie się dekretem naszego biskupa Ordynariusza, który w całości jest dostępny w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Jest możliwość obejrzenia transmisji ze Mszy świętej i Gorzkich Żali poprzez Facebook na stronie internetowej jest instrukcja i link. Dostęp jest wolny dla każdego. Proszę o modlitwę różańcową w rodzinach
codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, w intencjach personelu medycznego, który spieszy z pomocą chorym, w intencjach osób zagrożonych chorobą. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych z powodu zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Janowi Bieńkowskiemu, Robertowi Zapertemu za pomoc przy parafii. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary na budowę kościoła mieszkańcom:Wólki Mińskiej z ul. Bocznej, Bratniej, Brzozowej, Krótkiej, Mazowieckiej, Prostej, Tęczowej, Wspólnej, Olszowej, Cichej, Wiosennej, Koszykowej; Karoliny z ul. Kamiennej, Koszykowej, Głównej, Wąskiej, Pogodnej, Północnej; Karoliny z ul. Familijnej, Piaskowej, Zdrojowej; Mińska Mazowieckiego z ul. Chabrowej, Dębowej, Grabowej, Kusocińskiego. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji Wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym, a w części będą również przeznaczone na kwiaty do grobu i ciemnicy w Triduum Paschalne. Bardzo proszę, aby adorując krzyż w obecnej sytuacji nie czynić tego przez ucałowanie.

Pomoc rodzinom

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym – jest to wyraz miłości i jałmużny wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Pomoc Arturowi

Dziś po Mszach jest możliwość okazania pomocy piętnastoletniemu Arturowi z Gójszcza parafia Kałuszyn. Artur w krótkim czasie stracił 95% wzroku, potrzebna jest natychmiastowa operacja. Niestety nie jest refundowana przez NFZ. Rodzice proszą wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w ratowaniu wzroku ich dziecka.