15 maja – V niedziela Wielkanocy

• rodzicom dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii Świętej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • wszystkim, którzy zjednoczyli się w modlitwie podczas pogrzebu mojego Taty w parafii, w Dąbrowicach oraz wszystkim, którzy z różnych powodów nie mogąc uczestniczyć w pogrzebie Taty towarzyszyli modlitwą. W imieniu Mamy, Brata i własnym składam wszystkim bardzo serdeczne podziękowania. Bóg zapłać. Nasi Parafianie z Wólki Mińskiej zamówili trzy intencje mszalne za zmarłego śp Franciszka Daneckiego w parafii Dąbrowice, (te Msze mają być odprawione w roku 2023), oraz 16 Mszy świętych, które będą odprawione w naszej parafii w maju i czerwcu. Terminy i godziny zamówionych Mszy świętych są wywieszone w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Składam bardzo serdeczne Bóg zapłać za ten wielki dar modlitwy we Maszach świętych.

Majówki

Trwa maj, w którym podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe podobnie jak w latach ubiegłych są bezpośrednio po Mszy świętej czyli około godz. 18:00.

Obywatelski Projekt Aborcja to zabójstwo

Polska co do zasady chroni życie dzieci nienarodzonych, jednak środowiska proaborcyjne obchodzą prawo i skłaniają do zabijania dzieci nienarodzonych. Dziś Fundacja Życie i Rodzina po Mszach świętych, przed kościołem zbiera podpisy pod Obywatelskim Projektem Aborcja to zabójstwo. Bardzo serdecznie proszę o pomoc i zadeklarowanie swego poparcia w obronie życia dzieci nienarodzonych.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Dziś o godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i Litania przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli o uchronienie Polski od zagrożeń ze wschodu i zachodu oraz o życie w świętości dla Polaków. Proszę o udział w tej modlitwie podejmowanej dziś w naszej Ojczyźnie.

W tym tygodniu w liturgii: jutro uroczystość św. Andrzeja Boboli męczennika, głównego patrona Polski, po Mszy świętej modlitwa przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i błogosławieństwo Jego relikwiami.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mateusz WILK – kawaler z parafii tutejszej
i Adrianna OSIAK – panna z parafii św. Trójcy w Latowiczu – zapowiedź pierwsza

Łukasz WILCZEK – kawaler z parafii św. Stanisława bp w Ostrowie
i Paulina JĘDRASIK – panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga

Michał ROGALA – kawaler z parafii tutejszej
i Ewelina SIKORSKA – panna z parafii Miłosierdzia Bożego w Rudzienku – zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.