15 listopada – XXXIII niedziela zwykła

1. Dziękuję bardzo serdecznie:

1. mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  2. Panom: Marianowi Klimkowi, Przemysławowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii.

Kalendarze

Są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne na rok 2021 w cenie 5 zł. Dochód przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Adwent

Zbliża się Adwent, który jest czasem duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia. W dobie trwającej pandemii, możemy znów pozostać bez możliwości przygotowania się do świąt przez rekolekcje. Po rozmowach z wieloma parafianami, widząc konieczność i oczekiwanie na przygotowanie do tych świąt przez spowiedź postanowiłem, że od I niedzieli do wtorku (29 XI – 1 XII), będzie możliwość spowiedzi i duchowego przygotowania do świąt. Bliższe informacje będą podane w przyszłą niedzielę.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, we wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy, w środę – bł. Karoliny Kózkówny dziewicy męczennicy, po Mszy świętej modlitwa przez wstawiennictwo bł. Karoliny i błogosławieństwo relikwiami, w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny.

Ofiary na Seminarium

Dziś są zbierane do puszek ofiary na nasze Seminarium Duchowne, ofiarodawcom składam bardzo serdeczne Bóg zapłać.