15 grudnia – III niedziela Adwentu

Rekolekcje Adwentowe

Od dziś rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe (od 15 do 17 grudnia). Prowadzi je Ks. Maksymilian Baj z Białorusi. Szczegółowy program Rekolekcji jest w tablicy ogłoszeń parafialnych i na stronie internetowej. Tradycyjnie podczas rekolekcji (w poniedziałek i we wtorek) nie będzie Mszy Roratnich. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w poniedziałek od godz. 11:00 proszę zgłaszać te osoby po Mszy w zakrystii.

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Panu: Marianowi Klimkowi, za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary na budowę Kościoła mieszkańcom Karoliny i Mińska Mazowieckiego z ul. Małaszczyckiej i Andersa. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i Przemkowi Kruszewskiemu, który podjął się trudu zbierania ofiar.
  • pewnej rodzinie z Karoliny za ofiarę 300 zł przekazaną na spłatę zobowiązań za zakup granitu na posadzkę do naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Roraty

Od środy zachęcam do udziału w Roratach o godz. 7:00. Te ranne Msze niech uczą nas miłości do Boga na wzór Maryi. Zachęcam dzieci, aby za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka.

Opłatki

Po Mszach świętych można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie kościoła.

Świece Caritas

Są do nabycia wigilijne świece Caritas: małe w cenie 5 zł, jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to pozostanie ona w parafii. Są również kalendarze Caritas w cenie 10 zł, można nabyć ozdoby świąteczne, zestawy na kolędę – pieniądze z ich sprzedaży przeznaczamy na budowę naszego kościoła. Można wesprzeć akcję paczka świąteczna dla dzieci strażaków, którzy zginęli podczas akcji gaśniczych a w zamian otrzymać różnego rodzaju artykuły biurowe.

Szlachetna paczka

Do przyszłej niedzieli przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je rodzinom potrzebującym w ramach „Szlachetnej paczki” – jest to wyraz miłości wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Ogrzewanie

Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na opłacenie należności za ogrzewanie naszego kościoła. Ofiarodawcom składam bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Dzieło ewangelizacyjne

Dnia 10 stycznia 2020 roku, w Hali Torwar w Warszawie będzie miała miejsce kolejna edycja dzieła ewangelizacyjnego „Betlejem w Warszawie” nasza parafia otrzymała 3 bilety w cenie 80 zł, 2 bilety w cenie 60 zł i 2 bilety w cenie 50 zł. Osoby zainteresowane zapraszam po Mszy Świętej do zakrystii.