14 marca – IV niedziela Wielkiego Postu

Rekolekcje Wielkopostne

Dziś rozpoczynają się nasze Rekolekcje Wielkopostne, zakończą się we wtorek. Prowadzi je Ks. Marek Kozłowski – proboszcz z Józefowa. Program rekolekcji jest wywieszony w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • za ofiary na budowę Kościoła mieszkańcom Wólki Mińskiej z ul. Bocznej, Bratniej, Brzozowej, Krótkiej, Mazowieckiej, Prostej, Tęczowej, Wspólnej, Olszowej, Cichej, Wiosennej, Koszykowej. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Wielki Post

Trwa Wielki Post, który jest czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy postanowień i wyrzeczeń w celu umacniania wolnej woli. W tym okresie rozważamy mękę Pańską podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18:00. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji Wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym, a w części będą również przeznaczone na kwiaty do grobu i ciemnicy w Triduum Paschalne.

Pomoc dla rodzin

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym – jest to wyraz miłości i jałmużny wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Św. Józefa i Niedziela Palmowa

W piątek w liturgii uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, z racji uroczystości, możemy spożywać pokarmy mięsne. W Niedzielę Palmową, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie można zakupić palmy przed Mszą świętą, a ofiary z ich sprzedaży przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Kamil LEŚKO – kawaler z parafii tutejszej
i Paulina SAGANOWSKA-LEŚKO – panna z parafii tutejszej zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

1% podatku

Zachęcam do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej KRS 0000223182 z dopiskiem Caritas Wólka Mińska, wówczas część pozyskanej kwoty otrzyma nasza parafia.