14 listopada – XXIII niedziela zwykła

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Robertowi Zapertemu, za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!

Wszystko o Prymasie Tysiąclecia

Można jeszcze nabyć książkę „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” – wydanie specjalne z okazji beatyfikacji w promocyjnej cenie 10 zł zamiast 14,99 zł, oraz ostatnie egzemplarze kalendarza ściennego na rok 2022 w cenie 5 zł. Są również do nabycia kalendarze ścienne, z których dochód jest przeznaczony na renowację ołtarza w kościele w Rybienku Leśnym. Jest to forma cegiełki – pomocy na renowację 10 zł.

Zbiórka ofiar dla dzieci strażaków

Dziś przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar dla dzieci z rodzin strażaków, którzy stracili życie w akcjach ratując poszkodowanych w wypadkach. Nasza parafia kilkakrotnie brała już udział w tej pomocy. Jako wyraz podziękowań za okazywaną pomoc i solidarność otrzymaliśmy w darze kielich mszalny od organizatorów tej akcji. Wszystkim, którzy odpowiadają na ten apel składając ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Chrystusa Króla Wszechświata,

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny. W naszej wspólnocie parafialnej jest to 13 rocznica ustanowienia parafii. Podczas Mszy świętej o godz. 11:00 Kanclerz Kurii Warszawsko-Praskiej Ks. Prałat Dariusz Szczepaniuk powierzy wszystkich, którzy modlitwą, pracą i ofiarami przyczyniają się do budowy naszego kościoła. Zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego i bł. Elżbiety Róży Czackiej. Zostanie poświęcona figura św. Michała Archanioła z Gargano, która jest umieszczona w gablocie w południowej nawie kościoła.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w środę – św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy, w czwartek – bł. Karoliny Kózkówny dziewicy męczennicy, po Mszy świętej modlitwa przez wstawiennictwo bł. Karoliny i błogosławieństwo relikwiami, w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny. Dziś są zbierane do puszek ofiary z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

Adwent

Zbliża się Adwent. Nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w niedzielę 28 listopada i potrwają do 30 listopada. Poprowadzi je Ks. Dr Maciej Miętek Wicekanclerz Kurii Warszawsko-Praskiej. Szczegółowy program Rekolekcji jest w tablicy ogłoszeń parafialnych i na stronie internetowej.