14 czerwca – XI niedziela zwykła

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Janowi Bieńkowskiemu za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej, Karoliny, Mińska Mazowieckiego, Dłużki, którzy przygotowali ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Oktawa Bożego Ciała

Trwa oktawa Bożego Ciała. Po Mszy więtej są śpiewane Nieszpory, a na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków i procesja wokół kościoła. Zapraszam wszystkie grupy parafialne. Podobnie jak w latach ubiegłych panie przygotowują wianki z ziół i kwiatów, które będzie można kupić przed Mszą – dochód ze sprzedaży przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe

Bezpośrednio po Mszy świętej około o godz. 18:00, a we wtorki około 7:30 są odprawiane nabożeństwa czerwcowe. Włączmy się w modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa śpiewaną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

I Komunia Święta

W przyszłą niedzielę 21 czerwca o godz. 9:00 będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii i o ich rodzinach. Bardzo serdecznie proszę aby osoby, które nie są spokrewnione z dziećmi I Komunijnymi uczestniczyły we mszach poza godz. 9:00.

Prośba

Bardzo serdecznie proszę o pomoc w przeprowadzeniu drugiej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii.

Różaniec

Zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego.

W tym tygodniu w liturgii: w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego, w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji tej uroczystości można spożywać pokarmy mięsne, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Msza święta ślubna o godz. 17:00. We wtorek Dzień Ojca – pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach.
W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na księży studiujących za granicą.