13 stycznia – niedziela Chrztu Pańskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego.

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • Panu Andrzejowi Bazylowi za troskę i odśnieżenie terenu przy kościele, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Robertowi Zapertemu za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

W minionym tygodniu zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej nawiedzająca rodziny na terenie Mińska Mazowieckiego. Bardzo proszę, aby obraz przejęli mieszkańcy Wólki Mińskiej począwszy od ul. Brzozowej, następnie ul. Wspólnej, Bocznej, Tęczowej, Prostej, Krótkiej, Cichej, Olszowej, Bratniej, Wiosennej, Mazowieckiej

Prace budowlana

W środę rozpoczęły się prace na zapleczu za prezbiterium: obudowa wentylacji w zakrystiach i salach nad zakrystiami oraz przygotowanie ścian i malowanie obydwu zakrystii i sal nad zakrystiami.

Ogrzewanie

Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na opłacenie należności za ogrzewanie. Bardzo serdecznie proszę o wyrozumiałość i pomoc na ten cel.

Kolęda

Trwa wizyta duszpasterska. Ofiary, składane podczas kolędy przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie naszego kościoła.

Porządek kolędy:

poniedziałek 14 stycznia od godz. 15:30 Mińsk Mazowiecki ul. Sikorskiego nr nieparzyste i końcówka parzyste do nr 50
wtorek 15 stycznia od godz. 15:30 Mińsk Mazowiecki ul. Sikorskiego nr od 2 do 48
środa 16 stycznia od godz. 15:30 Mińsk Mazowiecki ul. Krasickiego (od Bocznej)
czwartek 17 stycznia od godz. 15:30 Mińsk Mazowiecki ul. Paruzela (początek od ul. Kusocińskiego)
piątek 18 stycznia od godz. 15:30 Mińsk Mazowiecki ul. Grabowi i Leśna
sobota 19  stycznia od godz. 9:00 Wólka Mińska ul. Bratnia, Wiosenna, Mazowiecka nr parzyste
w przyszły poniedziałek 21 stycznia od godz. 15:30 Wólka Mińska ul. Brzozowa, Wspólna, Boczna, Tęczowa, Krótka, Prosta

Bardzo serdecznie proszę, aby po Mszy świętej zgłosiły się osoby, które przyjadą po księdza na plebanię pół godziny przed rozpoczęciem kolędy.

Podziękowanie

Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zatroszczyły się i podwoziły księdza po kolędzie w minionym tygodniu, dziękuję: Panu Tomaszowi Araźnemu, Panu Krzysztofowi Ślusarczykowi, Panu Wojciechowi Perzynie, Panu Jarosławowi Michalskiemu, Panu Rafałowi Rycielskiemu, Panu Dariuszowi Bieńkowskiemu, Panu Tadeuszowi Szopie, Panu Jarosławowi Kowalskiemu, Panu Ryszardowi Wieczorkowi, Panu Antoniemu Tarczyńskiemu bardzo serdeczne Bóg zapłać!

1% podatku

Zachęcam do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej KRS 0000223182 z dopiskiem Caritas Wólka Mińska, wówczas część pozyskanej kwoty otrzyma nasza parafia. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na plakacie w tablicy ogłoszeń.