13 marca – II niedziela Wielkiego Postu

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • matkom za przygotowanie rozważań i poprowadzenie Drogi Krzyżowej,
  • za ofiary na budowę kościoła mieszkańcom: Wólki Mińskiej ul. Bocznej, Bratniej, Brzozowej, Krótkiej, Mazowieckiej, Prostej, Tęczowej, Wspólnej, Olszowej, Cichej, Wiosennej, Koszykowej; Mińska Mazowieckiego ul. Sikorskiego. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.
  • wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na tacę z przeznaczeniem opłacenia należności za ogrzewanie naszego kościoła.

Wielki Post

Trwa Wielki Post, który jest czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy postanowień i wyrzeczeń w celu umacniania wolnej woli. W tym okresie rozważamy mękę Pańską podczas nabożeństw: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18:00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30.

Rekolekcje wielkopostne

Dziś hymnem do Ducha Świętego rozpoczęły się nasze rekolekcje wielkopostne, zakończą się we wtorek. Prowadzi je Ks. Dariusz Mikołajczyk SDB – Przełożony Wspólnoty Salezjańskiej w Mińsku Mazowieckim. Program rekolekcji jest wywieszony w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Jutro odwiedzę w domach chorych z posługą sakramentalną. Osoby zainteresowane odwiedzinami proszę zgłaszać w zakrystii.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym, a w części będą również przeznaczone na kwiaty do grobu i ciemnicy w Triduum Paschalne.

Pomoc rodzinom

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym – jest to wyraz miłości i jałmużny wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Zbiórka na budowę kościoła

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu pierwszej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii.

Uroczystość

W sobotę w liturgii uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone książeczki „30-dniowe nabożeństwo ku czci świętego Józefa” ufundowane przez jednego z naszych parafian. Ofiarodawcy składam bardzo serdeczne Bóg zapłać, a wszystkich zachęcam do zaopatrzenia się w książeczkę i korzystanie z modlitw przez wstawiennictwo św. Józefa.

Ofiary na Misje „Ad gentes”

Dziś po Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na Misje „Ad gentes”.