13 grudnia – III niedziela Adwentu

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny.

Adwent

Trwa Adwent, który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Zachęcam do uczestnictwa w Roratach o godz. 7:00. Te ranne Msze niech uczą nas miłości do Boga na wzór Maryi. Przy ołtarzu jest żłóbek, zachęcam dzieci aby podobnie jak w latach minionych za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka.

Opłatki

Po Mszach świętych można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych przy budowie kościoła.

Świece Caritas

Są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas: małe w cenie 5 zł, jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to pozostanie ona w parafii. W tym trudnym czasie trwającej pandemii, Caritas nieprzerwanie a nawet z większym zaangażowaniem niesie pomoc potrzebującym. Niech nasze ofiary będą czynnym włączeniem się w pomoc potrzebującym.

Szlachetna paczka

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je rodzinom potrzebującym w ramach „Szlachetnej paczki” – jest to wyraz miłości wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W tym tygodniu w liturgii jutro – św. Jana od Krzyża, prezbitera i Dr Kościoła.