12 września – XXIV niedziela zwykła

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu, serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Klaudii Glince i Bartoszowi Brześkiewiczowi, którzy zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie naszego kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Spotkanie organizacyjne

Dziś po Mszy świętej o godz. 12:15 spotkanie organizacyjne dla rodziców wraz z dziećmi klas III, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę (19 września) Msza święta o godz. 12:15 dla dzieci klas IV i ich rodziców przygotowująca do I rocznicy Komunii Świętej.

Zbiórka ofiar

W dniu dzisiejszym po Mszach świętych zbiórka do puszek ofiar na Seminarium Duchowne. W przyszłą niedzielę po Mszach będą zbierane ofiary jako pomoc poszkodowanym Afgańczykom.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Jana Chryzostoma bp i Doktora Kościoła, we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek – św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bp, w piątek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego bp, w sobotę – św. Stanisława Kostki patrona Polski, a także dzieci i młodzieży, po Mszy świętej modlitwa i błogosławieństwo relikwiami.

Beatyfikacja

Dziś beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Włączmy się duchowo i modlitewnie w przeżywanie tego wydarzenia tak ważnego dla naszej metropolii i Ojczyzny.